cyklostezka BEČVA-VLÁRA-VÁH 

Cyklostezka BEVLAVA je uceleným záměrem mikroregionů Hornolidečska, Jižního Valašska a slovenských partnerů. Cílem projektu je vybudování spojité cyklostezky o celkové délce 50 km, která propojí obě příhraniční oblasti a zajistí jak obyvatelům, tak návštěvníkům velmi kvalitní a příjemné bezmotorové dopravní spojení.  Tato cyklostezka mezinárodního významu vede nádherným údolím řeky Vláry a překonává masiv Bílých Karpat. Díky své terénní náročnosti je velmi vhodná pro všechny věkové kategorie. Po její trase Vás provedou jednotné informační tabule, na kterých najdete zajímavosti z okolí.

V případě, že jste nároční horští cyklisté, můžete kdykoliv odbočit a využít okolních strmých svahů. Pokud naopak toužíte po nenáročném terénu v údolí říční nivy, můžete se pohybovat pouze podél řeky. Cílem této trasy je kromě jiného také zvýšit bezpečnost cyklistů, kteří v současnosti projíždějí po velmi frekventované silnici I/57.

Kromě vyřešení bezpečné bezmotorové dopravy pro místní je dalším přínosem spojení mezinárodních tras EuroVelo 4 (protínající celou Evropu od západu až na východ - Přerov) a EuroVelo 6 (vedoucí od Atlantiku k Černému moři - Bratislava)

Informace k cyklostezce naleznete také na webu http://www.bevlava.cz/

 Na těchto stránkách se můžete seznámit s připraveným záměrem a na mapě si můžete prohlédnout naplánované a zrealizované úseky, které je možno již projet. Naleznete zde informace o zajímavých cílech, které stojí za to navštívit. Také zde naleznete aktuality týkající se realizace nových úseků a projektové dokumentace.

projekt podporují:

 

 

počítadlo.abz.cz

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

Novinky

26.06.2013 12:27
Město Brumov-Bylnice podepsalo smlouvu s ROP Střední morava o poskytnutí dotace ve výši 7,6 mil....
26.03.2013 12:34
Sdružení obcí uspělo v programu Přeshraniční spolupráce ČR-SR  s žádostí na projektovou...
30.08.2012 00:00
V srpnu 2012 byl schválen k dopracování projekt na realizaci  prvního úseku cyklostezky...
16.08.2011 00:00
Plánovaná cyklostezka z Poteče do Brumova by mohla spojit údolí Bečvy s...
02.05.2011 00:00
Na Valašskokloboucku by mohla vzniknout nová síť cyklostezek Připravuje se...
<< 1 | 2 | 3

Kontakt

Bečva-Vlára-Váh Masarykovo náměstí 189
Valašské Klobouky
766 01
603507046 zastupce@mu-vk.cz